Kredi Kartı İle Bitcoin Almak

Kredi Kartı İle Bitcoin Almak

Kredi kartı ile ne şekilde Bitcoin alınır? Gerektiği ile ilgili paragrafa geçiş yapan önce bitcoinin niçin alınması gerektiği ile ilgili çok kısa bilgi verilmesinde fayda olacaktır.

Neden Bitcoin Almalı?

2009 senesinde piyasaya sürülmüş olan Bitcoine olan yatırımcı ilgisi her geçen gün biraz daha artış göstermektedir. Katılımcılar ve diğer yatırımcılar, bitcoini, tahvil ve hisse senetleri gibi meşru bir varlık sınıfında görmeye başladı.

Bitcoin fiyatındaki astronomik yükselişler sonrasında kripto para birimleri, dünyanın dikkatini çekmeye başladı. Finansal kuruluşlar, diğer bankalar ödeme ağ geçidi gibi herhangi bir merkezi otoriteyi ortadan kaldırarak uluslararası çapta faaliyet gösteren Bitcoin ve diğer kripto para birimleri herhangi bir kurum ya da kuruluşa ya da herhangi bir devletin Merkez Bankası’na bağlı olmadan işlemlerini gerçekleştirdiği için çok daha avantajlı olmaktadır.

Kredi Kartı İle Bitcoin Satın Alma

Artık yaşamış olduğumuz günümüzde Bitcoin satın almak oldukça kolay bir şekilde yerine getirilir. Kredi kartı kullanımını gerçekleştirmeden 4 adımda Bitcoin nasıl satın alınır? Öğrenebilmek amacıyla bir başka makaleye göz atmakta fayda olacaktır kredi kartı ile Bitcoin alınan siteler ise şu şekildedir.

Kredi Kartı İle Bitcoin Alınan Siteler

Kredi kartı kullanılarak Bitcoin satın alımını gerçekleştirebilmek amacıyla kullanılabilecek çeşitli ve uygulamaları mevcuttur. Bu platformlar ile kullanımına geçiş yapmadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli husus bulunmaktadır. Bunlar tabii ki de işlem ücreti ile güvenlik konuları olmaktadır.

Kredi kartı ile bitcoin satın alma imkânı tanıyan ve çeşitli platformların birçoğu güvenli bir şekilde alışveriş imkânı kullanıcılara sunarken bazı platformlar ise kredi kartı bilgilerini çalmaya varacak derecede çok problemli durumlara sebep olmaktadır. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak amacı ile kullanıcılar daha çok bilinen ve güvenilir bir şekilde işlem gerçekleştiren platformları kullanmaları önem arz etmektedir.

Kredi Kartı İle Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

Makalenin başında da belirtildiği gibi Bitcoin satın alınmasına imkân tanıyan çeşitli Web siteleri mevcuttur. Bu web sitelerinden güvenilir bir tanesine giriş yaptıktan sonra satın alım ekranının üst tarafında bulunan çeşitli sekmelerden Bitcoin btc tıklanılması gerekir. Hemen akabinde Euro ya da dolar Yani hangisi ile alım gerçekleştirileceği seçiminin yapılması gerekir.

Girilen Euro ya da dolar miktarının karşılığında anlık bir şekilde Bitcoin fiyatına göre satın alınabilir.  Bitcoin’in miktarı gösterilmektedir. Hemen ardından kredi kartı bilgilerinin siteye girilmesi ile site kullanıcıları yönlendirecek ve birkaç dakika içerisinde kredi kartı ile Bitcoin satın alma işlemleri sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmiş olacaktır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir