Borsa İle İlgili 4 Yaygın Yanılgı

Borsa İle İlgili 4 Yaygın Yanılgı

Her müşteri ilk olarak borsaya yatırım yapmadan önce bu piyasaya yatırım yapılır mı? Diye kendine soruyor. Kendisi ile çelişen veya halk arasında yaygın olan yanlışları dinlediğinde ise büyük ve kârlı bir para yatırımından uzaklaşmış oluyor. Bugün zengin diye tabir ettiğimiz her insanın ya da büyük şirketlerin, iş adamlarının, zekâsını konuşturanların en çok para kazandığı yerlerin başında borsa gelmektedir.  Borsa herkesin az veya çok yatırım yapabileceği bir sektördür. Bu yazımda ise yanlış bilinen doğrulardan 4 tanesini bahsedeceğim.

Borsa İle İlgili 4 Yaygın Yanılgı Nedir?

  1. Hisse Senedi Piyasası Sermayesi Olanlar İçin

Hisse senedi piyasası bundan seneler önce internet borsası denen kavram olmadan önce evet zenginler içindi, çünkü aracılar çok yüksek oranlar kazanıyordu. Günümüzde ise online ticaret ve sabit komisyon ücretleri ile eskilere nazaran çok daha Uygun fiyattadır. Bu piyasaya yatırım yapmak için internetinizin olması yeterlidir.

  1. Finansal Bir Usta Olmalısınız

En yaygın yanılgılardan bir tanesidir. Borsa piyasasından kâr elde etmek için finansal bir zekâya sahip olmanız gerekmemektedir. Borsada basit bir başparmak kuraları vardır. Risk ne kadar çok artarsa kazanç da doğru orantılı olarak artar. Eğer siz de borsa sektörüne girmek istiyor fakat çok karmaşık buluyorsanız bir yardımcı tutabilirsiniz.

  1. Ticaret Pazarı Tahminleri Güvenilir

Bir sonraki aşamaya sizi hazırlayan bir yöntemdir. Ticaret pazarı tahminleri ileriyi tahmin etmek ya da görmek konusunda size yardımcı olur fakat %100 garanti vermez. Bu yolu kullanarak size sadece ileride yaşanabilecek senaryoları gösterir.

  1. Hızlı Para Kazanmak İçin Büyük Oynamak

Eğer daha önceden bir borsa deneyiminiz varsa, büyük yatırım yapanların kısa bir süre olsa dahi çok büyük kâr oranları elde ettiğini görebilirsiniz. Borsa işine yeni girdi iseniz tüm paranızı koymanızı önermem. Oynadığınız takdirde 2 seçenek sizi bekler. İlki kazanıp zengin olma yolunda ilerlersiniz ya da iflas edip batarsınız.

Borsa Güvenilir Yatırım Aracı Mı?

Bugüne kadar çok paralar kazandıran borsayı, az çok biliyorsanız iyi para kazandıran bir yer olduğunu da bilirsiniz. Temelinde olmak ya da olmamak vardır. Riskli işe girmem diyorsanız başka iş imkânları denemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir