Bitcoin Nedir

Bitcoin Nedir?

Bitcoin henüz yasalaşmamış bir resmi bankada veyahut merkez bankasında olmayan elektronik bir para birimidir. Bitcoin çok fazla sayıda birimlerine ayrılabilir. Bitcoin derin ağ denen sistemde çok fazla kullanılan bir para birimidir. Bitcoin 3 Ocak 2013 tarihinde ortaya çıktı. Bitcoin sayısı maksimum 21 milyonla sınırlıdır. 1 yıl içerisinde 7 milyar bir artış gösteren Bitcoin 22 Temmuz 2013 de 1.2 milyarken 4 Haziran 2014 de 8,2 milyar dolar seviyesine ulaştı.

Bitcoin Nasıl İşliyor?

Bitcoinin herhangi bir merkezi olmadığı için Bittorent ağlarına benzeyen ağlar şeklinde bir yerden bir yere dağınık bir ağ özelliği seyrediyor. Hangi adresten nerede ki adrese ödeme yapıldığı anında kayıt olur bunun sebebi ise bu Bitcoin ağında gerçekleşen ödemeler diğer tarafta bulunan ağlara anında ulaşır. Kayıt olunduktan sonra toplanan kayıtlar blok adı verdikleri sistemin içerisinde yer alır ve bu bloklar üzerinde gerekli olan yüksek işlem gerektiren bir algoritma uygulanır bu algoritma ise hash algoritmasıdır.

Bu algoritma uygulandıktan sonra sıfır sayısıyla başlanması istenen bir ifade kullanmalarını istemektedir. Bu blokların oluşmasının temel sebebi gelecek olan saldırmaya karşı durmaktır her blok kendisinden önce gelen bloğu ifade ettiği için hash ifadesi içerir bozulması çok zor olur.

Bunun amacı gönderimleri kayıt almak ve çift harcamaları önlemek. Ve sistemde bir ödül formu var. Ona göre belli oranlarda ödül alıyorsunuz. Eğer hayatınızda ilk defa Bitcoinin araştırıyor ve ilk defa Bitcoin işlemi yapacaksanız düşük bir sermeye ile girmenizde fayda olacağını düşünüyorum.

Bitcoin Nasıl Yatırım Yapılır?

Başlayacağınız yer aslında çok kolay herhangi bir Türk veya yabancı borsasından hesap açmanız gerekmektedir. Türkiye borsasında açmak istiyorsanız bir hesap açma yeri olarak Paribu önerebilirim. Oradan dilerseniz hesap açabilirsiniz. Hesap oluşturmayı adım adım yaptıktan sonra hesabınıza para yüklemeniz gerekecektir.

Para yükledikten sonra sitenin BTC alınacak sayfasına gelip BTC alımı yapmak için miktar girin satın al butonuna basın ve ödemesini yapın. Satın alma işleminden sonra cüzdanınızda kripto paranız bulunmakta. Dilediğiniz zaman paranızı kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir