Bitcoin Alabileceğiniz Türk Borsaları

Bitcoin Alabileceğiniz Türk Borsaları

Dünya genelinde artan kripto para birimlerine yatırım eğilimi, Türkiye’de de gözükmektedir. Her geçen gün biraz daha değerlenen sanal para birimleri, birçok yatırımcının bulunduğu büyük bir piyasa haline gelmiştir. Hal böyle olunca bu piyasaya girmek isteyen Türk girişimciler de nasıl başlayacaklarını araştırmaya başlamıştır. 2009 yılında ortaya çıkan ve değerine değer katan Bitcoin, Türkiye borsalarında da önemli bir yere sahiptir. Peki, Bitcoin alabileceğiniz Türk borsaları hangileridir? Avantajları ve dezavantajları nelerdir? Bitcoin nasıl alınır?

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin, herkese açık bir defterinin olduğu merkeziyetsiz bir kripto para birimidir. Bitcoin almak sanıldığının aksine çok zor bir işlem değildir. Birçok aracı kurum üzerinden oluşturacağınız hesaplar sayesinde kolaylıkla Bitcoin alım ve satım işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Burada mühim olan bahsi geçen aracı kurumun güvenilir ve avantajlı olmasıdır.

İyi Bir Bitcoin Borsası Nasıl Olmalıdır?

Her şeyden önce yatırım yapmak için kullanacağınız bu borsanın oldukça güvenilir olması lazım. SPK tarafından denetlenebilir olduğundan emin olmalısınız. Ayrıca yine bu borsanın güvenlik önlemlerini önemsemesi ve altyapısının sağlam olması gerekmektedir. Yeni bir yatırımcıysanız sizi zorlayacak bir borsa kullanmak istemezsiniz. Bunun yerine daha kolay bir arayüze sahip borsaları tercih etmek, sizin için mantıklı bir seçenek olacaktır.

Borsanın sadece Bitcoin değil, birçok para birimi için hizmet sunabiliyor olması sizin için önemli bir artıdır. Bu sayede çok yönlü düşünebilir ve yatırımlarınızı şekillendirerek daha büyük kazançlar elde edebilirsiniz. Son olarak bir borsayı iyi olarak adlandıracak en önemli konu müşteri hizmetleridir. Borsanın aktif olduğu her saat diliminde canlı destek ile size yardımcı olabilecek bir borsayı seçmeniz, karşılaşacağınız sorunları çözüme kavuşturmanızda oldukça önemlidir.

Bitcoin Türk Borsaları

1.BtcTurk

Bitcoin alabileceğiniz Türk borsalarını incelediğimizde karşımıza çıkan ilk borsa “BtcTurk”dür.  Türkiye’de açılan ilk Bitcoin borsası olan BtcTurk, güvenilir altyapısı ile Türk yatırımcılar tarafından sık tercih edilen borsalardan birisidir. Az önce bahsettiğimiz arayüz konusunda yeni yatırımcılara oldukça kullanışlı bir borsa sunan BtcTurk, Bitcoin ticareti konusunda başvurabileceğiniz borsalardan birisidir. BtcTurk’un en önemli avantajlarından birisi, Türkiye’de kurulun en eski Bitcoin borsası olduğundan dolayı, oldukça tecrübeli bir ekibe ve sisteme sahip olmasıdır. BtcTurk’un eleştirilen yönlerinden en önemlisi, aldığı komisyon oranının diğer borsalara göre yüksek olmasıdır. Hatta sadece Türk borsaları için değil, global borsalar arasında kıyas yapıldığında da yüksek bir komisyon oranına sahip olduğu görülmektedir.

2.StormGain

Bitcoin alabileceğiniz diğer bir Türk borsası ise StormGain’dir. Henüz çok yeni olan bu borsa, piyasaya mükemmel bir giriş yaparak kısa sürede başarı sağlamıştır. Özellikle kullanıcılara sunduğu demo hesap özelliği ile yeni yatırımcıları kendisine çekmeyi başarmıştır. Bu şekilde sisteme, borsaya ve arayüze alışan yatırımcılar, gerçek hesap açıp para yatırmaya başladıklarında borsada hareket etme kabiliyetleri artmış oluyor. Türk borsaları arasında en düşük komisyon oranına sahip StormGain, çeşitli bonuslar ile de girişimcilerin gönlünü fethetmeye devam etmektedir.

  1. OKEx

Bu yazımızda bahsedeceğimiz son Bitcoin alınabilecek borsa; OKEx. Uzun yıllardır piyasada var olan OKEx, güven vermeye devam etmektedir. Birçok kripto para birimine ulaşabileceğiniz bu borsada, yatırımlarınızı şekillendirerek kazancınızı arttırabilirsiniz. Global bir yapısı olan bu şirketin Türkiye ayağı oldukça aktiftir. Son yılların en çok tercih edilen borsalarından olan OKEx, sektörün en güçlü borsalarından birisidir. Birçok işlemin yapıldığı OKEx’te farklı sanal para birimleri ile ilgilenebilir, alım ve satım yapabilirsiniz. Müşterileri tarafından aldıkları eleştirilerden birisi ise, yukarıda önemine vurgu yaptığımız müşteri destek hizmetidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir